Yeni Bloglar

Rss
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1142 Yorum: 0

Tekerlekli patenler tarzları ve özellikleri bakımından belli modeller altında sınıflandırılmaktadır. Bu tarzlara istinaden, çocuk patenleri kategorisi altında çocuk paten severler içinde tekerlekli patenler üretilmektedir. Oldukça renkli tasarımlarıyla ön plana çıkan çocuk patenleri, diğer paten türleri gibi farklı markalar tarafından farklı özelliklerde üretilmektedir.

 

 

Devamını Oku
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 2578 Yorum: 0

Tekerlekli patenler kullanım amacına ve özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Her paten türü kendine özgü bir yapıdadır. Sahilde keyifli bir sürüş gerçekleştirmek için fitness paten kullanılırken, değişik atlama, zıplama gibi hareketler yapmak için ise agresif paten kullanılmaktadır. Bu patenler gibi kendine özgü bir yapıya sahip olan bir başka paten türü ise urban patenlerdir.

 

 

Devamını Oku
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1417 Yorum: 0

Tekerlekli paten kategorisinde yer alan Slalom patenler, slalom yapmak için tasarlanmış olan paten türüdür. Orta ve ileri düzey paten kullanabilen kişiler için uygundur. Başlangıç seviyesinde olan patenciler için önerilmemektedir. Çünkü slalom patenler belli bir gelişim ve yetkinlik gerektirmektedir. Slalom patenler ile çok fazla ve birbirinden farklı slalom hareketleri yapılabilmektedir.

 

 

Devamını Oku
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1610 Yorum: 0

Tekerlekli paten çeşitlerinden olan Fitness patenler en yaygın kullanılan paten çeşididir. Daha çok spor yapmak amacıyla kullanılan fitness patenler başlangıç seviyesi için uygundur. Genel olarak engel ve engebelerin olmadığı daha düz zeminlerde kullanılmaktadır. Paten kullanmaya alışmak adına ilk tercih olarak genelde fitness patenler tercih edilmektedir.

 

 

Devamını Oku
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1318 Yorum: 0

Ayakkabı şeklinde tasarlanmış önde ve arkada ikişer tane tekerleği olan paten türü Classic Qads paten olarak adlandırılmaktadır. Tekerlek diziliş yapısı itibariyle diğer paten türlerinden ayrılmaktadır ve bu yüzden ‘dört tekerlekli paten’ olarak ismi anılmaktadır. Diğer paten türlerinde tekerlek dizilişi önden arkaya sıralı haldedir. Ancak Classic Quads patenlerde teker diziliş yapısı farklıdır.

 

 

Devamını Oku
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1349 Yorum: 0

Paten kayma konusunda kendinizi ilerlettiniz ve artık düz bir şekilde paten kaymak size yetersiz geliyorsa ve birazda adrenalin istiyorsanız agresif patenler tam size göre. Skateparklardaki rampalarda kaymak, trabzanların üstünde kaymak, yüksek yerlerden atlayıp, zıplamak ve boruların üzerinden kaymak istiyorsanız kendinize bir agresif paten almalısınız. Agresif paten, sadece paten parklarında ya da parkurlarda değil, sokaktaki her türlü engelin üzerinden atlayarak sürüş yapmaya da uygundur. 

 

 

Devamını Oku